whatsapp görüntülü konuşma

WhatsApp’ta Görüntülü Arama Devri

WhatsApp dün Mark Zuckerberg’in Facebook hesabından duyurduğu görüntülü konuşma ile ilgili güncellemeyi yayınladı. Artık WhatsApp üzerinden rahatlıkla görüntülü konuşma yapılabilecek.

whatsapp-goruntulu-konusma-1

WhatsApp görüntülü görüşme özelliği bir süredir Android ve Windows Phone beta sürümlerinde test edildikten sonra nihayet kullanıma sunuldu. iOS, Android ve Windows Phone cihaz sahipleri, ilgili uygulama mağazalarından indirecekleri güncellemelerle birlikte video arama özelliğine de erişme fırsatı yakalıyor.

WhatsApp görüntülü konuşma özelliği nasıl kullanılır?

 WhatsApp’ta görüntülü görüşme yapmak için aşağıdaki adımları uygulamalısınız:

  1. Uygulamanız en güncel sürümde olmalı. Eğer WhatsApp cihazınızda yüklüyse iTunes App Store, Google Play veya Windows Mağaza üzerinden güncellemeleri kontrol edin.
  2. Uygulamanın en güncel sürümde olduğundan emin olduktan sonra WhatsApp’ı açın.
  3. Aramak istediğiniz kişiyle sohbet ekranını açın. iOS kullanıcısı iseniz sohbet ekranının sağ üst köşesinde telefon ikonunun hemen yanında kamera ikonunu göreceksiniz. Bu ikona tıklayın. Android kullanıcısı iseniz arama ikonuna tıklayınca gelen “Sesli Arama/Görüntülü Arama” seçeneklerinden “Görüntülü Arama“ya tıklayın.
  4. Karşı tarafa video arama isteği gönderilecektir. Karşı taraf çağrıyı kabul ettiğinde video görüşme hemen başlatılacaktır.

 

Unutmayın, tüm bu görüşmeler internet üzerinden olacağı icin bol internetli bir tarifeniz olduğundan emin olun. Doya doya WhatsApp görüşmesi yapabileceğiniz interneti bol tarifeler için tıklayın.