vodafone numara taşıma

Vodafone Numara Taşıma İşlemleri

Vodafone Numara Taşıma Nedir

Vodafone numara taşıma kullandığınız Turkcell veya Türk Telekom abonesi hattınızı numaranızı değiştirmeden Vodafone’a taşımayı sağlayan işlemdir. Bireyler içeriği daha fazla olan tarifeler, indirimli fiyatlar ve kullandıkların hizmetin kalitesini beğenmediği için numara taşıma yoluna gitmektedirler. Bu durumda sisteme izin verildikten sonra en çok müşteri tarafından Vodafone tercih edilmiştir. Bunun sebebi sunulan tarife paketlerinin toplumun her kesimine hem içerik hem de fiyat açısından hitap etmesidir.

Vodafone uluslararası alanda hizmet vermekte olan İngiliz menşeli bir şirkettir. Bu açıdan sadece Türkiye değil dünya genelinde milyonlarca müşterisi bulunmakta ve bu sayede hizmet ağını tüm dünya genelinde bulundurarak müşterileri için sağladığı avantajları daha geniş bir yelpazeden sunmaktadır. Bu Vodafone’un diğer operatörlere göre en büyük avantajlarından biridir. Peki numara taşıma özellikle bu yazı dahilinde incelediğimiz Vodafone numara taşıma işleminin herhangi bir riski var mıdır? Yanlış gidebilecek bir durum veya endişelenmenizi gerektiren bir sorun ile karşılaşabilir misiniz ?

Vodafone Numara Taşıma Sorunları

Numara taşıma işlemleri operatörler arasından yapılan anlaşmaya göre yapılmaktadır. Bu sebeple numaranızı taşımak istediğinizde eski operatörünüz ile herhangi bir sorun yaşama ihtimaliniz çok düşüktür. Numara taşırken karşılaşabileceğiniz sorunlar ciddi anlamda sizleri yoracak problemler değildir. Yeni hattınızın gelmesi iki haftalık bir zaman alabilir ve hattınızın taşıma işlemi yapılırken doğal olarak o hat ile herhangi bir arama yapamazsınız ancak eğer cihazınız internete erişimi olan bir cihaz ise bu durumda cihazdan herhangi bir wifi ağına bağlanarak işlemlerinizi gerçekteştirebilirsiniz.

Numara taşırken karşılaşabileceğiniz en büyük problem eski GSM operatörünüzde kullandığınız tarifeden kaynaklanabilir. Eğer önceden kullandığınız tarifede herhangi bir taahhüt verdiyseniz ki genel olarak bu taahhüt süre bazında olmaktadır, ve bu süre dolmadan numaranızı taşımak istediğinizde sizden taahhüt dahilinde geri kalan süre için bir cayma bedeli talep edilecektir. Vodafone hat taşıma işlemleri tamamen ücretsizdir. Hattınızı taşımak için öncelikle bu bedeli ödemeniz gerecektir. Bu nedenle numara taşıma işlemi yapmadan önce taahhüt sürenizi öğrenmek sizin yararınıza olacaktır.

Vodafone Numara Taşıma Nasıl Yapılır

Numara taşıma işlemlerinizi yapmak artık çok kolay! tarifebilir olarak numaranızı taşımak istediğiniz GSM operatörüne hiçbir işlem gerek kalmadan taşıyor ve yeni hattınızı kapınıza kadar getiriyoruz. Tek yapmanız gereken başvuru formunda sizden istenen bilgileri eksiksiz bir biçimde doldurmanız. Üstelik tüm bu işlemler tamamen ücretsiz!