iPhone SE

iPhone SE! Küçük Bir Telefon, Büyük Bir ADIM!

Apple 21 Mart’ta gerçekleştirdiği lansmanında bekleyenlerinin karşısına sürpriz bir iPhone ile çıktı. Karşınızda iPhone SE. iPhone 4 boyutundaki yüksek özellikte iPhone için  Greg Joswiak : “Bugün daha küçük iPhone’u konuşmak için buradayız”  diyerek aslında  belki de Apple ‘ın iPhone’da tekrar boyutta küçülme isteğini yansıttı. Küçük boyuttaki iPhone’ları özleyenleri sevindircek bir iPhone’un geldiğini belki de yenilerinin de geleceğini söyleyebiliriz. iPhone SE ‘nin açılımına gelirsek “Special Edition”  kelimesinin baş harflerinden oluşur. Yani özel bir iPhone bizi bekliyor diyebiliriz.

 

 

 

iphone SE

Şimdiye kadarki en güçlü 4 inç telefon : iPhone SE!

Apple yeni piyasaya sürdüğü telefonuna fazlasıyla güvemiyor ve telefonunu şu şekilde tanıtıyor:

” Karşınızda iPhone SE. Yani şimdiye kadarki en güçlü 4 inç telefon. Onu yaratmak için, işe çok sevilen bir tasarımı ele alarak başladık. Ve sonuçta, tümüyle yenilenmiş bir telefon ortaya çıkardık. A9 çip, (iPhone 6s’te kullanılan gelişmiş çipin aynısı) 12 megapiksel kamera, muhteşem fotoğraflar ve 4K videolar çekiyor. Ve Live Photos, fotoğraflarınızı canlandırıyor. Sonuç, küçük bir iPhone. Ama hâlâ büyük işlere imza atıyor.”

Peki ya sizce Apple’ın bu kadar güvendiği iPhone SE’yi iPhone severler beğenebilcek mi? Apple yaptığı bu farklılıkla beklediği etkiyi yaratabilcek mi? Bunu ilerleyen günlerde göreceğiz ama bu büyük beklentideki telefonun biraz da teknik özelliklerinden bahsedelim.

iPhone 4 + iPhone 6 = iPhone SE

Şimdi gelelim iPhone SE’nin teknik özellerinden bahsetmeye :

  • 12 megapiksel arka yüzde dahili kamerası olan iPhone SE’nin ön yüzünde de flaş bulunuyor. Böylece selfie görüntü alırken loş ortamda olsanız da kaliteli görüntü alabileceksiniz.
  • 4K video çekimi yapabilen iPhone SE LTE ağ teknolojisini kullanıyor. Yani ülkemizde 1 Nisan’da sunulan 4.5G desteğine sahip.
  • 8 megapiksel arka ve 1.2 megapiksel ön kamera
  • Apple’ın ”Health app”lerinin gereken ölçümleri yapabilmesi için bir barometre
  • Apple Pay sistemi için NFC çipi
  • A8 ve M8 çipsetleri
  • 1GB RAM
  • Bluetooth 4,2, VoLTE, 802.11ac Wifi
  • Apple’ın ”Live Photos” özelliği
  • Gümüş, Uzay Grisi, Altın ve Rose Altın renk seçenekleri

Sizin de anlayabileceğiniz gibi aslında  Apple küçük boyutta iPhone seven müşterilerini kaybetmemek için stratejik bir hamle yaptı. Müşteri potansiyelini korumak isteyen Apple’ın bu hamlesinin ne kadar olumlu ya da olumsuz tepki alacağını ilerleyen zamanlarda göreceğiz..

Biraz da Türkiye fiyatından bahsedelim isterseniz:

Apple bize bu boyutu küçük özellikleri büyük iPhone SE’yi iki farklı hafıza seçeneği ile sunuyor:

iphoe-seBu  farklı iPhone SE’den sonra artık gözler iPhone 7’yi bekliyor. iPhone 7 için hala bir sürü dedikodular dolaşıyor. Kesin bir bilgi gelmemekle beraber sadece en büyük dedikodu olarak Apple, iPhone 7’de Intel’in ürettiği yeni bir modem kullanabilir. Daha evvel gelen söylentiler, Apple‘ın geçtiğimiz sene Münih’e bir ekip gönderdiği ve burada Intel 7360 LTE modemi iPhone 7 için optimize ettirdiği yönündeydi.

Yeni iPhone 7’nin Eylül’de lansmanının yapılmasını bekleniyor.

Apple iPhone SE’yi hangi tarifelerle kullanmalıyım?

iPhone sevenlerin yeni gözdesi Apple iPhone SE’de harcayacağımız bol interneti hangi operatörden hangi paketten en uygun şekilde yararlanırım diye düşünmenize de gerek kalmadan size yardımcı olmak adına tarifebilir üç operatörden size en uygun olan paketleri aşağıda paylaşıyoruz.  Turkcell, Vodafone ve Avea’nın bol internet içeren tarifeleri için tarifeler sayfamızdan arama yapabilir, seçmek istediğiniz tarife için bizimle iletişime geçebilirsiniz.