Iphone 7

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus Tanıtıldı

Tüm akıllı telefon kullanıcılarının merakla beklediği iPhone 7 ve iPhone 7 Plus, Apple tarafından gerçekleştirilen lansman ile tanıtıldı. iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ın fiyatı ne kadar? Ne zaman satışa çıkıyor. Yeni iPhone ile ilgili merak ettiğiniz her şey bu yazıda.

iPhone 7 ve 7 Plus Jet Black ve Black olarak isimlendirilen iki farklı siyah renk ile geliyor. Siyah renklerin yanı sıra, gri, altın rengi ve pembe renkleri de satışa sunulacak. Yeni modeller ile birlikte anasayfa tuşuna da yeni bir özellik geldi. Artık anasayfa tuşu basınca duyarlı ve anasayfa tuşuna baskı uyguladıkça farklı tepkiler alabilmek mümkün olacak. Ayrıca yeni iPhone su ve toz geçirmez bir yapıya sahip.

iPhone 7’nin ön kamerası 7 megapiksel ve HD çözünürlüğünde, arka kamerası ise 12 MP. iPhone 7 Plus ise her biri 12 MP olan çift kamerasıyla dikkat çekiyor. 7 Plus’ın iki arka kamerasından biri geniş açı, diğer telefoto lensi görevi görüyor. Böylece artık daha fazla zoom yapabilmek mümkün. 7 Plus, hangi kamerayı kullanacağına o an kendi karar veriyor. Kullanıcının çekeceği görüntüyü düşünerek ne kadar zoom yapmak istediğine karar vermesi yeterli. Yeni optik zoom özelliği ile profesyonel fotoğraf makinelerine epey yaklaşılmış gibi görünüyor.

Kulaklık Girişi iPhone’lardan Kaldırıldı

Yeni iPhone’larda artık stereo hoparlörler bulunuyor. Beklendiği gibi kulaklık girişi kaldırıldı. Kulaklık girişi Lightning olacak. Lightning kulaklıkların yanı sıra AirPods isminde kablosuz kulaklık yer alacak. 3.5 mm kulaklıklar için paket içeriğinde dönüştürücü gelecek. AirPods’ta gürültü engelleme özelliği bulunuyor. 4 saat aralıksız çalışma süresi var ve kutu içerisinde şarj oluyor. Akıllı kulaklık kuşağı algılıyor ve eğer takılı değilse çalışmıyor. Kablosuz kulaklık kutusundan çıkar çıkmaz otomatik olarak iPhone ve Apple Watch’a bağlanıyor.

AirPods’ta Apple’ın ilk wireless çipi olan yeni W1 çip yer alıyor. Bir kulaklık 5 saatte şarj oluyor ve yaklaşık 20 saat kullanım ömrü sunuyor. Airpods’un fiyatı 159 dolar olarak belirlendi ve ekim ayında satışta olacak.

2 Kat Güçlü İşlemci

Yeni iPhone’larda A10 Fusion çip yer alıyor. 4 çekirdekli ve 3.3 milyar transistör var. 2 yüksek performans çekirdeği var. A9’dan yüzde 40 daha performanslı. A8’den ise 2 kat yüksek performanslı. İlk iPhone modeline göre 120 kat daha güçlü. A10 Fusion’un yanı sıra A9’dan yüzde 50 yüksek performanslı grafik kartı yer alıyor. Yeni iPhone, iPhone 6s’e göre 2 saat ve iPhone 6s Plus’tan ise 1 saat daha fazla şarj süresi sunuyor.

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ın Fiyatları

iPhone 7 32 GB: 3.249 TL
iPhone 7 128 GB: 3.649 TL
iPhone 7 256 GB: 4.049 TL

iPhone 7 Plus 32 GB: 3.799 TL
iPhone 7 Plus 128 GB: 4.199 TL
iPhone 7 Plus 256 GB: 4.599 TL

iPhone 7’yi Hangi Tarife ile Kullanmalıyım?

Her akıllı telefon gibi yeni iPhone modellerini de interneti bol bir tarife ile kullanmanızı tavsiye ederiz. Turkcell Platinum, Vodafone Red ve Türk Telekom Prime tarifeleri başlıca önerdiklerimiz. Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom’un bol internet içeren tarifeleri için tarifeler sayfamızdan arama yapabilir, seçmek istediğiniz tarife için bizimle iletişime geçebilirsiniz.