lenovo bükülebilir ekran

Bükülebilir Ekranda Yeni Bir Marka Lenovo !

Teknolojinin her gün bir adım daha ileri gittiğini hepimiz biliyoruz. O kadar hızlı ilerliyor ki, her gün sosyal medyadan gördüğümüz yeni teknolojik ürünler karşısında şaşırma tepkimizi bile kaybettik. Eskiden “Yok artık!” dediğimiz şaşırma cümleleri artık “Bunu da yapmışlar.” gibi basitleşmiş cümlelere döndü, bükülebilir ekran teknolojisini karşıladığımız gibi.

Bu yazımızda size Lenovo’nun bükülebilir ekranlı telefonunu anlatmaya çalışacağız. Öncelikle artık kullanacağımız ekrana sahip tüm elektronik cihazlarda kullanılabilecek olan bükülebilir ekran teknolojisinden kısaca bahsedelim. Aslında bununla ilgili en ciddi çalışmaları Samsung ‘un yaptığı hepimizin kulağına gelen bilgiler arasındaydı. Bu esnek ekran önce televizyon teknolojisinde kullanıldı. Kıvrımlı ekrana sahip televizyonlar büyük ilgi uyandırdı. Ama bu ekranların daha da geliştirilmesi gerektiği açıktı ve LG tamamen bükülebilir bir ekran çıkarttı.

Bükülebilir ekran teknolojisinin yeni devi Lenovo

Samsung ve LG telefonlarında kullanmayı hedeflediği bu ekran konusunda ciddi çalışmalar yapmaya başladı. Bununla ilgili videolar, görseller ortaya atıldı. Ancak bu iki dev markanın arasından hiç beklenmeyen bir firma daha bu teknolojiye atıldı: Lenovo!

Bükülebilir Ekran Lenovo

9 Haziran 2016 tarihinde San Francisco’da gerçekleştirilen Lenovo Teknoloji Dünya Konferansı, Lenovo’nun tam bir şovuna sahne oldu diyebiliriz. Bükülebilir ekran teknolojisine çok sıkı şekilde hazırlanan Lenovo bükülebilir ekranlı telefon ve tabletlerini tanıttı. Bu da bükülebilir ekranlı ilk telefon tanıtımı olarak teknoloji tarihine geçti.

Artık bu ilginç telefondan bahsedelim. Telefon tıpkı bir kol saati gibi bileğe takılıyor diyebiliriz. Henüz konsept aşamada olan cihazların en büyük özelliği bükülebilir ekran olması ve büküldüğünde ekranda görüntü bozukluğunun olmaması. 2017 yılında piyasaya sunulması beklenen bu telefonlar geleceğin yeni trendi olacağına kesin gözüyle bakılıyor.

Lenovo

 

Lenovo, Samsung, LG gibi devlerin bu çalışmalarından bahsetmişken Apple kullananlar için de şöyle bir haberimiz var. Geçtiğimiz günlerde Bloomberg’in yayınladığı bir rapora göre Apple bükülebilir ekrana ve farklı basınç seviyelerini algılayabilen yeni büyük ekranlı telefonlar piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Bu gelişen telefon dünyaları elbette operatörleri de yakından etkileyecek. Gelişen telefonların çok fazla internet tüketmesi tüketicinin uygun fiyatlı ve fazla hacimli internet paketleri aramasına neden açacaktır. Tabi ki bu noktada da biz Tarifebilir ailesi olarak Vodafone, Türk Telekom ve Turkcell  ( belki de bir önceki yazımızda bahsettiğimiz gibi NetGSM de bunlardan biri olacak. ) operatörlerinin size en uygun paketlerini bulmanızdaki en büyük destekçiniz olacağız. 🙂