Seçmek istediğiniz
kampanyaya hemen başvurun
Sizi arayıp randevu alalım
Ücretsiz kurulum
hizmeti kapınıza gelsin
Fiyata göre
Hıza göre
AKN göre
Loading...
TÜM TARİFELERİ GÖSTER

Evde İnternet : ADSL ve Fiber İnternet Kampanyaları

Her geçen gün gelişen teknoloji ile modern hayatın iyice hayatlarımız içerisine yerleşmesi ile internet kullanımı da oldukça arttı. Türkiye’de yaklaşık olarak 30 milyon internet kullanıcısı olması ile de evde internet ve iş yerlerinde internet kullanımının ne kadar önemli ve vazgeçilmez bir hal aldığı görülebilmektedir. Çünkü artık bir keyfi durum olmaktan çıkarak gereklilik haline gelen evde internet kullanımı bilgi,eğlence ve iş amaçlı birçok konuda kullanılıyor. Durum böyle olunca da ev internet kampanyaları, yalın internet ve fiber internet kampanyaları oldukça önemli bir hal alıyor. Türkiye’de birçok internet bağlantı servisi veren kuruluş bulunuyor. Bu durumda ev ve iş yerlerine internet bağlatmak isteyenler için bazı unsurlar önemli oluyor. İnternet bağlantı servisi veren kuruluşun büyüklüğü,müşterilerine yaklaşım tarzı,sunduğu ev internet kampanyaları,internete bağlanma hızları ve kota sınırlamaları gibi unsurlar etkili oluyor. Hal böyle olunca da internet bağlatmak isteyen kişiler kuruşların yapmış olduğu en ucuz ev internet paketi tercih ediyor. Tabi ki seçim yapılırken başka seçenekler de etkili oluyor. Özellikle servis sağlayıcıların ve bağlantı seçeneklerinin oldukça çeşitli olması bu durumu daha da zorlaştırıyor. Evde internet kullanımı veya yalın internet tercihi de bu durumda etkili oluyor. Çünkü internetin kullanım amacına göre bir internet paketi seçmek gerekiyor. Her bütçeye ve her kullanım amacına uygun olan internet çeşitleri arasından en uygunu seçmek kullanıcı için de her açıdan olumlu oluyor. Daha iş odaklı mail ve benzeri türlerde kullanım söz konusu olduğunda daha az hızlı 1-8 Megabit hızda bir internet paketi seçmek daha mantıklı oluyor. Ancak eğlence amaçlı kullanım söz konusu olduğunda oyun canavarları için daha yüksek hızda olan 16 Megabit ve üzeri internet paketini tercih etmek gerekiyor. Ayrıca aylık kullanım eğer belirli bir limitin altındaysa kesinlikle limitli ADSL ve fiber ev internet paketleri tercih edilmeli. Ancak aylık internet kullanımı yüksek ise ve belirli bir limite dayanmıyorsa limitsiz bağlantı seçeneğini seçmek uzun vadede hem sağlıklı internet kullanımı açısından hem de parasal açıdan daha mantıklı olmaktadır. İnternet bağlatmak isteyenler için bu bağlamda tarifebilir.com olarak faydalı hizmetler sunuyoruz. ADSL ve Fiber ev internet kampanyaları konusunda her bir kuruluşun her türlü internet kampanyalarını sizlere sunarak bu konuda çok fazla bilgi sahipleri olmamanıza rağmen sizin için en iyi seçeneği seçiyoruz. Tamamen müşteri odaklı anlayışımız ile hizmet sunarken internet başvuru konusunda da her adımda yardımcı oluyoruz. Seçilen kampanya çeşidinden sonra sizi arayarak randevu ile evinize kadar gelerek ücretsiz kurulumu gerçekleştiriyoruz.

ADSL ve Fiber İnternet Markaları

Türkiye’de internet hizmeti veren başlıca kuruluşlar arasında Vodafone Net, TTNET, Turkcell Superonline, D-Smart İnternet, Doping, Uydunet, Turknet ve TOOWAY gibi şirketler var. Bu kadar çok seçenek arasından sizin için en uygun internet kampanyasını seçmek için internet hızlarını, adil kullanım noktası(AKN) seçeneklerini, internet kampanya fiyatını karşılaştırarak karar vermek isteyebilirsiniz. Bu karmaşık süreç gözünüzü korkutmasın!

En uygun ADSL tarifeleri ve fiber internet kampanyaları, sınırsız internet paketleri bir kaç tık uzaklıkta. Tarifebilir.com ile Vodafone Net internet kampanyaları, Türk Telekom internet tarifeleri, Turkcell Superonline fiber internet paketleri, D-Smart İnternet, Uydunet, Turknet ve TOOWAY gibi şirketlerin tüm internet tarifeleri içinden en avantajlı ve uygun tarifeleri listeleyebilir, sizin için en hesaplı tarifeyi bulabilir ve internet aboneliği başvurunuzu yapabilirsiniz. Tarifebilir.com üzerinden ADSL veye fiber internet paketinizi seçin, başvurunuzu yapın, çözüm ortağı olduğumuz internet servis sağlayıcıları kapınıza gelerek kurulum işlemlerini tamamlasın.

En Avantajlı ADSL ve Fiber İnternet Kampanyaları

Herkes için en avantajlı tarife kendi kullanım alışkanlıklarına göre şekillenir. Örneğin interneti sadece internette gezinmek için kullanıyorsanız düşük hıza sahip bağlantıları tercih edebilirsiniz. Bunun yanında internet sizin için oldukça önemli ve çok yoğun internet kullanımı gerçekleştiriyorsanız 8 Megabit üzeri ve 16 Megabit üzeri bağlantı seçeneklerine göz atabilirsiniz. Sınırsız internet de bir çok kullanıcının kampanya seçerken dikkat ettiği bir nokta. Sınırsız internet kampanyaları arasında dikkat etmeniz gereken bir nokta da adil kullanım noktası(AKN). Sınırsız internet kampanyalarında belli bir kullanım noktasından sonra internet hızınız düşürülerek kota sınırı olmadan sınırsız internet hizmeti verilmektedir.

Tarifebilir.com üzerinden taahhütlü sınırsız internet aboneliği başvurusu gerçekleştirerek 12 ve 24 ay aboneliklere sahip olabilir ve bu abonelik süresi boyunca normal tarifelere göre daha indirimli fiyatlar karşılığında internet kullanımı sağlayabilirsiniz. Taahhüt süresi dolmadan internet aboneliğinden çıkmanız ise önerilmemektedir.  Taahhütlü aboneliğiniz karşılığında sağlanan indirimler taahhütlere uyulmaması durumunda firma tarafından geri talep edilebilir ve çeşitli cezalar uygulanabilir. Yukarıdaki filtrelerde de görebileceğiniz gibi tüm ADSL, fiber ve uydudan internet gibi internet tarifesi seçeneklerinin her biri ayrı özelliklere sahiptir. Bu özellikleri ADSL, Fiber ve Kablo İnternet için ayrı ayrı tanımlayabiliriz.

Ev İnternet Paketleri

ADSL İnternet Nedir?

ADSL, yüksek hızlı internet bağlantısı sağlayan özel internet bağlantı türüdür. Gelişen teknoloji yardımıyla veri ve ses şebekeleri kaynak olarak kullanılır böylece ADSL internet ile internet hızı oldukça yüksek seviyelere gelir. Kullanıcıların bağlantı hızlarının artması ile kısa sürede film ya da dizi gibi yüksek bant genişliğine sahip multimedya kaynaklarına hızlıca erişim sağlanabilmektedir.  

Fiber İnternet Nedir?

Fiber internet ise ADSL’e göre çok daha hızlı bir internet bağlantı seçeneği sunar. Fiberoptik malzemeler yardımıyla kablolar yerine daha hızlı veri erişimi sağlar. Ancak Fiber internetten yararlanmanız için bulunduğunuz bölgenin Fiberoptik bir altyapıya sahip olması gerekli.

Uydu İnterneti Nedir?

Uydu interneti, uydu üzerinden internet hizmeti alınmasını sağlayan bir sistemdir. Uydu bağlantısı, çanak antenlere benzer bir anten ile uydu üzerinden yüksek hızlarda veri alınması ve gönderimini sağlar. Türkiye’de Tooway şirketi ile uydu interneti seçeneği kullanıcılara sunulmaktadır.

ADSL ve Fiber İnternet ve Uydu İnterneti Sağlayıcıları

  • VodafoneNet: İngiltere merkezli telekomunikasyon operatör şirketidir. ADSL ve Fiber olmak üzere yaygın dağıtım ağlarına sahiptir ve uygun fiyatlı çözümler sunar.
  • Doping: Doping İnternet, 2004 yılından kurulan Millenicom Türkiye iştiraki olarak telekomunikasyon sektöründe yer almaktadır. Haziran 2014’te ise Türkiye’nin ilk OTT hizmeti DopingBox’ı tüketicilere sunmuştur.
  • Turkcell Superonline: Superonline bir Turkcell grup şirketidir. ADSL ve fiber internet bağlantı servislerine sahiptir.  Superonline tarafından şu an İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Afyon, Antalya, Aydın, Diyarbakır ve Kocaeli başta bir çok ilde fiber altyapı hizmeti sunmaktadır.
  • TTNET: Türk Telekom'un bir iştiraki olan TTNET, ADSL - hızlı internet erişimi, Dial-up çevirmeli ağ erişimi, Wi-Fi kablosuz internet erişimi sağlamaktadır. 
  • D-smart Net: Doğan Grubu'nun Telekomünikasyon markası olan D-smart Net, yaygın dağıtım ağına sahiptir uygun fiyatlı çözümler sunar.
  • TurkNet: TurkNet ile sunulan ADSL hizmeti telekom pazarında bireylere ve işletmelere, özel teklifler sunmaktadır.
  • Uydunet: Turksat'ın bir servisi olan Uydunet de kablo TV altyapısını kullanarak altyapısı üzerinden bilgisayarınıza bağlanan bir modem yardımıyla telefon hattına ihtiyaç duymaz.